Niegdyś nieodzowny element podróży do Turcji, dziś już tylko wspomnienie – wiza. Od 2 marca 2020 roku, Polacy NIE muszą wyrabiać wizy, aby wjechać na teren Turcji.

Ta wiadomość ucieszyła polskich turystów, którzy jako nieliczni w Europie musieli wyrabiać wizę. Jej wyrabianie bywało stresujące, szczególnie przy wylotach na wakacje last minute. Wiza była też kosztowna, ponieważ stale podnoszono jej cenę, z 20 dolarów, do 35 tuż przed jej zniesieniem. Teraz te pieniądze można zainwestować, chociażby w wycieczkę. Nie zapominajmy jednak, że rząd Republiki Turcji wprawdzie zniósł obowiązek wizowy dla Polaków, ale chodzi wyłącznie o wizy turystyczne.

Zobacz też: Polacy wjadą do Turcji bez paszportu

Jedziesz na Erasmusa do Turcji? Wyrób wizę studencką!

Turcja jest jedynym krajem biorącym udział w programie Erasmus, który wymaga wizy. Jadąc na Erasmusa, nieważne czy na studia, czy na staż należy zgłosić się po specjalną wizę.

Zobacz też: Erasmus w Turcji – co musisz wiedzieć

Dla tej wizy należy się poświęcić i pojechać na spotkanie do Ambasady Tureckiej w Warszawie. Po pierwsze, proponuję zadzwonić na infolinię, pod numerem telefonu: +48 22 854 61 11 i umówić się na wizytę.

Strona Ambasad Turcji

Stronę AMBASADY REPUBLIKI TURCJI W POLSCE, znajdziecie TUTAJ.

Pamiętajcie, że wiza upoważnia Was do 90-dniowego pobytu na terenie Turcji, dlatego wyjeżdżając na studia lub staż, należy złożyć wniosek o Ikamet (już na miejscu), czyli tymczasowe pozwolenie na pobyt.

Podsumowując, turyści wybierający się do Turcji na wakacje, mogą zapomnieć o istnieniu wizy, która aktualnie dotyczy wyłącznie osób wyjeżdżających na studia, staż czy do pracy.

Więcej o ERASMUSIE przeczytasz TUTAJ.

Tagi: , , , ,