Nadszedł dzień, na który od lat czekali wszyscy turkoholicy. Prezydent Recep Tayyip Erdoğan nareszcie zniósł obowiązek paszportowy dla Polaków. Co to oznacza w praktyce?

Jeszcze trzy lata temu, aby dostać się do Turcji, Polacy musieli kupić wizę turystyczną. Obowiązek zniesiono tuż przed wybuchem pandemii, w marcu 2020 r., co ucieszyło turystów wybierających się do Anatolii w każde wakacje.

Miłośnicy Turcji cały czas czekali jednak na przełom w sprawie paszportów. Kraj na styku kultur to przecież najpopularniejszy kierunek wśród polskich turystów. Jadąc do Turcji, należało mieć paszport ważny przez minimum 150 dni, co często bywało problemem. Nareszcie nadeszły zmiany!

Do Turcji tylko z dowodem

19 kwietnia 2022 r., naszym oczom ukazał się dokument podpisany przed Recepa Erdoğana, mówiący o tym, że Polacy mogą wjeżdżać do Turcji na podstawie dowodów osobistych. Co to oznacza w praktyce?

Dokument podpisany przez prezydenta Turcji

Od dnia podpisania, czyli 19 kwietnia 2022 r., obywatele Rzeczypospolitej Polskiej mogą wjeżdżać na teren Turcji z dowodem osobistym. Mają prawo do pobytu turystycznego nieprzekraczającego 90 dni, w ciągu 180 dni.

Tagi: , , , , ,